מהי רפואה סינית 


אט אט הציבור בארץ נחשף יותר ליכולותיה המדהימות של הרפואה הסינית. באתר זה נשמח להציע לכם הסבר עממי יותר לרפואה הסינית בשפה פשוטה ולא מתוחכמת. 

הרפואה הסינית מורכבת וכוללת בתוכה:         --  לחץ/י למידע נוסף --

   
אקופנקטורה/ דיקור דיקור אוזן  צמחי מרפא כוסות רוח
   
טווינא מוקסיבציה  תזונה  דיאגנוזה
  

רפואה סינית - רקעהרפואה הסינית התפתחה בסין העתיקה לפני כאלפיי שנים ועמדה במבחן החזק ביותר, מבחן הזמן.הידע שנאסף במרוצת השנים , תועד והועבר מדור לדור עד ימים מודרנים אלו. הרפואה הסינית היא רפואה הוליסטית (הרואה את האדם כשלם גוף ונפש) אשר בבסיסה נוצרה וצמחה מתוך פילוסופיה ומכאן עוצמתה. כשיש הסתכלות פילוסופית יש את היכולת לראות את העולם והאדם במרכזו בראיה רחבה ושלמה. הפילוסופיה של הרפואה הסינית כוללת את תאוריית היין והיאנג, חמשת אלמנטים ועוד תאוריות מופלאות הנועדו לתאר את החיים ומשמעותם ולכוון את האדם כיצד לשמור על בריאותו, להסביר את התהליכים המתרחשים ביקום,בטבע ובאדם.

הייחודיות של הרפואה הסינית

הרפואה הסינית מעודדת את יכולת הטבעית של הגוף לריפוי. הרפואה הסינית רואה את גוף האדם כמכלול שלם ואיננה מחלקת את מערכותיו ואיבריו למחלקות, כל האיברים והמערכות מחוברים,קשורים משפיעים ומושפעים זה מזה ואין להפרידם. לכן באם התלוננת על כאבי ראש הרפואה הסינית תבדוק את כלל איבריך ומערכותיך ואת יחסי הגומלין ביניהם ולא תתמקד רק באיבר עצמו. מכאן גם הצלחותיה המרובות.הרפואה הסינית נותנת פתרון ומענה טבעי למגוון רחב של מחלות, בעיות וסמפטומים מתוך ראיתה הכוללנית והרחבה היא מסוגלת לתת מענה יעיל וטבעי אשר אינו דורש בדיקות חודרניות או טיפולים אגרסיביים.על פי השקפת והרפואה הסינית, יש לתת התייחסות שונה ומיוחדת לכל אדם באשר הוא, אנו שונים זה מזה במחשבותינו, בהתנהלותנו, ברגשותינו, בבחירותינו ובמבנה הפיזי הנפשי והגנטי שלנו, ולכן כל מקרה ברפואה הסינית נבחן לגופו. מתוך השקפה ועיקרון זה ברפואה הסינית נותנים דגש ללקיחת דיאגנוזה.

מתוך נסיון קליני ניתן לראות כי המטופלים הבאים לסדרת טיפולים לעזרה בתחום מסוים מעידים על ריפוי בתחומים נוספים בחייהם ובשינוי איכות החיים. לפתע הם יותר ערניים, מרוכזים בעבודה, יציאות שלהם טובות יותר, והם סבלניים יותר לילדיהם.זאת איכותה ועוצמתה של הרפואה הסינית מתוך ראיית הרחבה וההוליסטית של האדם היא אינה נותנת מענה לחלק  או איבר בגוף אלא לשלמותו.

לקביעת תור / רכישת שובר מתנה

יש לכם שאלה? כתבו אלינו 

 

 

דיאגנוזה בראי הרפואה הסינית


הדיאגנוזה ברפואה הסינית בעל חשיבות גבוה על מנת לתת את הדעת לכל גוף ונפש באשר הוא, על הדיאגנוזה להיות יסודית ומדויקת ביותר כיון שעל בסיס מסקנותיה נבנית אסטרטגית הטיפול.  האבחון בנוי משאלון דיאגנוסטי שאלות על מצב הבריאותי, לקיחת  דופק סיני ואבחנת לשון ובדיקה גופנית הנעשית בעיקר על לחיצת נקודות דיקור

 

 

הצמחים נחקרו ותועדו במשך אלפי שנים  ידע בוטני רב נאסף והשימוש בבסיס צמחי טבעי לרקיחת תמציות צמחים לרפואה ולקוסמטיקה צברה פופולריות ובצדק רב.
טיפול בתמציות צמחים הנרקחות בצורת פורמולות מצמחים ועשבי מרפא סינים הגדלים בסין אך מוכרים לנו גם בארץ כגון קינמון,ג'נג'ר,כורכום וכדומה. כפי שאנו מכירים את השפעותיו של תה הקמומיל - בובונג על כאבי בטן או שומר על גזים (גם בתינוקות)
באותו אופן נלקחו עוד אלפי צמחים ברחבי יבשת סין, נרקחו , ונוסו על ידי אנשי מדע בסין העתיקה, את השפעותיהם חקרו ותיעדו, וכך מצאו את  השפעותיהם ותגובותיהם החיוביות והשליליות על גוף האדם. 
 צמחי מרפא סינים מסייעים לטיפול
בהבראה ממחלות וירליות, איזון הורמונלי (גם לנשים בגיל מעבר), חיזוק הדם והאנרגטיות הכללית בגוף כגון תשישות, עייפות, מצבי רוח, בעיות עיכול, רפואה נשית, מסייעים לייצור ובניה של חלב אם, רקמות, נוזל הדם וכדומה.
 הטיפול בצמחי מרפא  מותאמים לסובל באופן אינדיבידואלי לאחר לקיחת דיאגנוזה ורקיחה של הצמחים המותאמים לגופו, למחסוריו ולמחלותיו. הצמחים להבדיל מכדורים הינם טבעיים, השימוש בהם אינו יוצר תופעות לוואי ועומס על כבד והכליות, אינם יוצרים תלות בשימוש ומכאן ניתן להשתמש בהם לאורך זמן. 
כיום, על ידי האמצעים המודרנים שעומדים לרשותנוגילתה הרפואה המודרנית כי צמחים סיניים עשירים במינרלים, ויטמינים, אלקטרוליטים כגון ברזל , סידן, מגנזיום, ויטמיניי B ,E,A,C ואנטי אוקסידנטים. 
אופן שימוש ולקיחה
ישנן מספר צורות בהן ניתן ליטול: צמחים לחליטה כמו תה, מיצוי באלכוהול, קפסולות או אבקה נמסה במים. בקליניקת רגע לנשימה- רפואה סינית משולבת, בוחרים את דרך הלקיחה המטפל והמטופל יחדיו ע"פ צרכיו, נוחיות, ויכולת הספיגה. 
בחזרה לתפריט הראשי
 
 
 

 לחץ על התמונה להגדלה

שיטת טיפול העובדת על גירוי נקודות ראקציה על גבי האוזן (אפרכסת). האפרכסת היא מפה סומטוטופית של כל הגוף, ייצוג סומטוטופי מתייחס לייצוג של עצבוב אבר או רקמה במוח.בדומה לרפלקסולוגיה העובדת על לחיצות רפלקס בכף רגל המייצגות את הגוף כולו. גירוי נקודות רפלקס / ראקציה או גורמות לגירוי המוח ואיברים בגוף ליצירה ו דיכוי של תהליכים. מכאן הדיקור באוזן מסייע לדיכוי תאבון ושליטה על אכילה דבר המשפר תהליכי ירידה במשקל, הרדה/העלאת לחץ דם, השפעה על נטייה למצבי רוח, לכאבים אורטופדים ולמגוון נוסף של בעיות ודיסהרמוניות בריאותיות. הדיקור באוזן נעשה באמצעות מחטים קטנטנות המחוברות לפלסטר בצבע גוף קטנטן  (וכך למעשה לא ניתן להבחין במחט), המחטים בגודל מזערי ממש דומה לקוץ של סברס, הפלסטר מכסה את המחט וכך ניתן להשאיר את המחט באוזן לתקופה של עד כשבועיים. 

בחזרה לתפריט הראשי

 

הכוסות רוח יוצרות וקום קטן וחום. הוקום יוצר משיכה, השואבת את כלי הדם  ויוצרת תנועה מרובה של דם ולימפה לאזור בו מונחת הכוס.

במה הכוסות מטפלות

הטיפול נפלא מטפל ומקל מאוד לשרירים תפוסים וכואבים, התקררויות וצינונים, חום, הרזיה, סימני מתיחה, עצירויות, גזים,כאבי בטן וכאבי וסת.

בחזרה לתפריט הראשי
 
 

המוקסא מגיעה במספר צורות, הנפוצה ביותר כדמוי סיגר,כפי שסיגר עשוי מעלי טבק יבשים, המוקסא עשויה מעלי לענה יבשה בעלת איכויות ריפוי רבות. את קצהו האחד מדליקים ואת החום הנפלט מכונים לכיוון המבוקש ללא מגע ישיר בעור.

איכות צמח הלענה יוצרת שיכוך כאבים
החל משרירים תפוסים ועד לכאבי מחזור, המוקסא מחממת את האזור הרצוי, פתרון לסובלים מקור וכתף קפואה, מניעה ומגבירה את סרקולציית הדם ובעלת איכויות נוספות המסיעות להקלה בסמפטומים ובתסמינים.טיפול נלווה לדיקור, מאוד נעים, מרגיע, מחמם ומשכך כאבים. ישנו שימוש עתיק יומין במוקסא להפיכת עובר עד היום נעזרים בכך וישנן עדויות לתוצאות יפות.

בחזרה לתפריט הראשירגע לנשימה
רפואה סינית משולבת

המקום בו הריפוי נפגש עם הפינוק
טיפולי דיקור משולבים עם עיסוי

שובר מתנה

טיפול לנשים בהריון